95/12/26
تعداد نظرات:0
00:37
شماره مطلب:1395122623874
-A A +A
لیگ علمی پایا با هدف ارتقا سطح علمی دانش آموزان نخبه برگزار می شود.

معاون علمی و آموزشی سازمان بسیج دانش آموزی کشوربیان کرد: لیگ علمی پایا با هدف ارتقا سطح علمی دانش آموزان نخبه و همچنین ترویج روحیه پژوهشگری، پرسشگری و کار گروهی همراه با ایجاد شور و نشاط در بین آنها برگزار می شود.

به گزارش بیست از سازمان بسیج دانش آموزی کشور، سرهنگ طاهری معاون علمی و آموزشی سازمان بسیج دانش آموزی کشور ضمن تبریک پیشاپیش به مناسبت فرارسیدن فرخنده میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) در گفتگو با خبرنگار بیست گفت: لیگ علمی بین المللی پایا بزرگترین مسابقه علمی گروهی جهان اسلام است که پنجمین دوره بین المللی از دهمین دوره آن بیستم اسفند 95 با حضور 42000 دانش آموز نخبه علمی همزمان در سراسر کشور برگزار شد.

سرهنگ طاهری در ادامه افزود: این مسابقه بزرگ به صورت گروهی از پایه ششم ابتدایی تا  دوره سوم متوسطه در سه مرحله مقدماتی در سطح شهرستان ها، نیمه نهایی در سطح استانی و نهایی در سطح کشوری برگزار می شود.

معاون علمی و آموزشی سازمان بسیج دانش آموزی کشور با بیان اینکه مسابقه لیگ علمی پایا به صورت ماراتن برگزار می شود تصریح کرد: حدود یک هفته قبل از برگزاری این مسابقه پیش آزمونی از طریق سایت لیگ در اختیار افراد شرکت کننده قرار می گیرد و همچنین پیش آزمونی در زمان برگزاری لیگ فراتر از کتب درسی دانش آموزان به صورت مفهومی ترکیبی جهت مطالعه ارائه می شود که هر کدام از آنها در گروه خود با توجه به ضیغ وقت قسمتی از آن مطالب را مطالعه می کنند تا به صورت گروهی به حل سوالات مسابقه بپردازند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این آزمون خلاق محور و با حضور دانش آموزان نخبه  برگزار می شود افزود: این دانش آموزان دنبال منابعی فراتر از منابع کتب درسی خود هستند که فیلم ها و محتویات آموزشی به صورت مجازی و همچنین کلاس های آن لاین از مرحله نیمه نهایی جهت ارتقا سطح علمی آنها در اختیارشان قرار می گیرد.

سرهنگ طاهری در خصوص عناوین لیگ علمی پایا بیان کرد: این آزمون در رشته های علوم پایه،علوم تجربی،علوم انسانی،علوم ریاضی ، علوم کامپیوتر- برنامه نویسی و لیگ پژوهشی برگزارمی شود که در آن در 5 نفر از دانش‌آموزان در قالب یک تیم به رقابت می پردازند

معاون علمی و آموزشی سازمان بسیج دانش آموزی کشوربیان کرد: لیگ علمی پایا با هدف ارتقا سطح علمی دانش آموزان نخبه و همچنین ترویج روحیه پژوهشگری، پرسشگری و کار گروهی همراه با ایجاد شور و نشاط در بین آنها برگزار می شود.

سرهنگ طاهری در پایان با بیان اینکه به سه تیم برتر از هر رشته پایه این لیگ و نفرات برتر جوایز نفیسی اهدا می شود تاکید کرد: امسال برای اولین بار به تیم های برتر کمک هزینه اعزام به مسابقات جهانی نیز داده می شود.

انتهای پیام//

افزودن نظر جدید

انتشار دیدگاه به معنای تایید آن نیست . نظرات توهین آمیز منتشر نمی شود .
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.